İçeriğe geç

Tek İhtiyacımız İyilik!

Spread the love

Yaklaşık iki senedir bireysel olarak koşuyorum ve bundan büyük keyif alıyorum. Infina Yazılım A.Ş.’de işbaşı yaptıktan hemen sonra kurum içinde bir koşu takımı kurulmasına ön ayak oldum. Sağolsun farklı yaş gruplarından arkadaşlar yalnız bırakmadı ve önümüze Avrasya Maratonu 15km hedefini koyduk.

Bunu yaparken daha en başında bu koşularda bir sivil toplum kuruluşu adına koşarak fayda sağlama niyetim de vardı. Takım içinde benden bağımsız olarak bu fikir ortaya atılınca da çok sevindim.

Hangi STK için koşalım diye düşünürken, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nden Sn.İlker Savuran, bir sohbetimizde “İhtiyaç Haritası” oluşumundan bahsetti ve bu sene Sermaye Piyasaları Kongresi’nde de bu konu ile ilgili bir bölüm olacağını iletti. TSPB olarak “İhtiyaç Haritası” için koşacaklarını duyunca da birlikte koşma fikri ortaya çıktı. Sonrasında TPSB’den Sn.Tuğba Onan ve diğer ekiple çalışmalara başladık.

https://www.youtube.com/watch?v=bEM0pKK-ZZw adresinde yayınlanan tanıtım videosu yüreğime öyle bir dokundu ki, etkisi hala sıcak, hala tazedir. Küçük bir çocuğun o masum dileklerinin bizlerin el birliği ile nasıl hayata geçirilebileceğine şahit oldum.

Belki hiç görmediğimiz ama her gün açtığını bildiğimiz o narin çiçeklerin her biri, bizlerin küçük dokunuşlarıyla bu dünyayı daha yaşanılır hale getirecekler. Onların sadece iyiliğe ihtiyacı var. Eminim ki bu yazıyı okuyan siz değerli insanların da o iyiliği yapmak için hazır bekleyen bir yüreğiniz var.

Ben kendi adıma oluşturduğum kampanya ile elimden geldiğince, gücüm yettiğince bu çiçeklere biraz daha yağmur olmanın çabasındayım. Benim gibi birçok arkadaşım da aynı çabada. Yüreğinizi yağmurun sesine doğru çevirmeniz yeterli. Ben veya bir başkası, o önemli değil. Önemli olan yağmurun sesine karışmak.

https://fonzip.com/ihtiyacharitasi/kampanya/gelecege-birlik-le-kosuyoruz– adresinden ufak da olsa bir katkı sağlayabilirseniz çok mutlu olurum.

Bu linki, yüreği aynı sese yakın tanıdıklarınızla paylaşırsanız daha da mutlu olurum.

Tek ihtiyacımız iyilik..

İyi ki varsınız…

Geleceğe Birlik'le Koşuyoruz!
https://fonzip.com/ihtiyacharitasi/kampanya/gelecege-birlik-le-kosuyoruz–
Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir